Godziny Otwarcia

Pon - Pią: 8:00 - 21:00 sob 9-16

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy artykuł nawiązujący do poprawnego usunięcia manikiur hybrydowego. Często pada pytanie jak zrobić hybrydę ale co wtedy gdy chcemy ją zdjąć? Nasza Manicurzystka odpowiada.

Spis treści:

2 sposoby jak zdjąć hybrydę by nie zniszczyć paznokcia.

Poniżej zaprezentujemy wam w kilku słowach jak się wykonuje zabieg usunięcia hybrydy z paznokci. Przeczytaj jak wykonać go prawidłowo, jakich użyć narzędzi i kosmetyków.

Jak prawidłowo ściągać z lakier hybrydowy tak aby nie uszkodzić płytki paznokcia, załóżmy że stosujesz hybrydy regularnie a twoja płytka ma się bardzo dobrze czyli prawdopodobnie robisz to prawidłowo.

Matowienie przed usunięciem hybrydy.

Opowiemy dla Cibie dwa sposoby na zmywanie Hybryd. Na początek potrzebne będą pilniki 100/180 , warto użyć gruboziarnistego ponieważ takim najwygodniej zmatowimy górną warstwę lakieru.

Kiedy zmatowisz sobie górną warstwę lakieru zdjęcie hybrydy będzie o wiele szybsze i skuteczniejsze więc warto od tego właśnie zacząć.

By Zmyć lakier hybrydowy możemy to zrobić za pomocą dwóch płynów najpopularniejsze jest aceton , natomiast jeśli macie łamliwa płytkę paznokcia możecie użyć tutaj removera który ma w sobie lanolinę i nie działa na płytkę tak ostro jak sam aceton.

Jak zdjąć hybrydę? Folia

Pierwszą metodą jest zdjęcie Hybryd za pomocą specjalnej foli z doklejonym wacikiem której też często sami używamy ponieważ jest to bardzo wygodna opcja.

Natomiast pamiętaj że przy ograniczonym budżecie możesz również użyć tutaj foli aluminiowej kuchennej i wacików bezpyłowych, jak to zrobić? najpierw zaginasz sobie krótszy kawałek folii i układasz paznokieć na mokrym waciku. To zagięcie krótszego boku sprawiło że łatwiej folię na palcu się zawijasz dookoła, dociskasz i dokręcasz końcówkę tak żeby dobrze przylegała do palca.

Jak zdjąć hybrydę? Klipsy

Drugi sposób jak zdjąć hybrydę jest jeszcze szybszy i łatwiejszy niż folia, pamiętamy jak kiedyś modne były tanie chińskie produkty które nie nadawały się do niczego.

Natomiast warto tutaj zainwestować w dobrej jakości produkty znanych marek ponieważ różnice wykonania i skuteczności są kolosalne. Do klipsów potrzebujecie wacików najlepiej tych bezpyłowych są po prostu wygodniejsze a cała filozofia wygląda tutaj tak że trzeba nasączać wacik removerem bądź acetonem.

Ułóż paznokieć na środku, trzeba dość zgrabnie zawinąć żeby cały paznokieć był dobrze otulony, wystarczy teraz wziąć otwarty Klips włożyć tylko na palec po czym szczelnie zamknąć.

Klipsy mają regulację zamykania trzymają się mocno palca te chińskie niestety odstawały co powodowało że wacik wysychał i ściąganie nie było skuteczne. Obie metody są bardzo lubiane ale z plusem dla klipsów bo są zwyczajnie wygodniejszą opcją.

Tak przygotowaną rękę zostawiamy na 10 minut żeby lakier dobrze zmiękł i po 10 minutach ściągasz klipsy i folię zobaczysz że lakier praktycznie sam tutaj schodzi na tym etapie trzeba zdrapać resztki które zostały.

Polecam wam tutaj stripery które są najdelikatniejszą opcją dla tej czynności i kiedy lakier jest dobrze zmiękczony ładnie za ich pomocą schodzi a Ty nie uszkodzić płytki nawet przy braku wprawy i mocnym nacisku na płytkę.

Jak usunąć hybrydę z kciuka?

Gdy na kciuku lakier mocno się trzyma bo być może był moczony najkrócej załóż jeszcze klips żeby za bardzo go nie męczyć drapaniem po dwóch minutach większość lakieru schodzi a pozostałości które nie chcą zejść możecie delikatnie zdrapać skrobakiem pusherem do hybrydy który jest ostrzejszy od stripera.

Kiedy lakier jest już cały zdrapany pozostałości można wygładzić za pomocą bloka polerskiego.

blok polerski do manicure jak zdjąć hybrydę

W międzyczasie umyj ręce żeby zmyć z paznokci cały pozostały pyłek i jedyne co pozostaje ci zrobić to nałożenie na skórki oliwki.

I oto mamy hybrydy ściągnięte bez uszkodzenia płytki. Wszystkie ewentualne problemy z paznokciami po noszeniu Hybryd są związane z nieprawidłowym ściąganiem więc pamiętajcie żeby dobrze rozmieszczać lakier i jak najmniej piłować naturalną płytkę paznokcia wtedy możecie cieszyć się zdrowym i paznokciami i pięknym manicure hybrydowym przez długi czas.

Jeżeli będziecie robiły to w ten sposób na pewno żadna krzywda paznokciom się nie stanie a ściąganie hybrydy stanie się tylko przyjemnością.

Jak zdjąć hybrydę FILM

Zobacz też film jak w prosty sposób pozbyć się hybrydy

Czego potrzebujemy by zdjąć hybrydę?

 1. Pilnik 100/180
 2. Folia
 3. Klipsy
 4. Waciki bez pyłkowe
 5. Remover
 6. Skrobak lub
 7. Pusher
 8. Striper
 9. Aceton
 10. Blok polerski
 11. Oliwka

Cieszę się że poświeciłaś swój cenny czas na doczytanie do końca wpisu. Jeśli interesuje cię profesjonalne wykonanie manikur w Warszawie to koniecznie zajrzyj do naszego salonu na Mokotowie.

U nas kompleksowo wykonamy dla ciebie właśnie manicure, pedicure, hennę a fryzjer Tomasz zadba o twoją stylizację włosów. Zobacz nasz cennik.

Do zobaczenia na Mokotowie.

Polecane wpisy