Tel.

504 709 504

Email

doris1130@wp.pl

Godziny Otwarcia

Pon - Pią: 8:00 - 21:00 sob 9-16

0
(0)

Fryzjer/fryzjerka oraz Manicurzystka te zawody znalazły się na liście najbardziej docenianych zawodów w Polsce.

Kiedy potrzebujemy pomocy specjalisty kierujemy swoje kroki do osób które znają się na tym najlepiej. W ostatnim czasie w związku z panującą sytuacją Polacy ponownie zaczęli doceniać rolę służby zdrowia jak również z tęsknoty za usługami branży beauty fryzjerki i manicurzystki.

Poniżej zestawienie TOP 5 najpopularniejszych zawodów w maju 2020r.

  1. Ratownicy medyczni
  2. Lekarze i pielęgniarki
  3. Fryzjer
  4. Manicurzystka
  5. Sprzedawcy
radiowóz i karetka
Obraz Wodnik z Pixabay

Ratownicy medyczni to oni codziennie stoją na pierwszej linii w walce z pandemią, służą pomocą i pomagają w nagłych wypadkach. W ciężkich warunkach ubrani w kombinezony dojeżdżają do potrzebujących i transportują ich to szpitali. Ratownicy medyczni pojawiają się również jako pierwsi przy wypadkach komunikacyjnych czy sytuacjach zagrażających życiu.

pielęgniarka
Obraz travisdmchenry z Pixabay

Lekarze i pielęgniarki. 12 maja pielęgniarki i położne świętowały ” Międzynarodowy dzień pielęgniarek”. to właśnie do nich najwyższe władze i zwykli obywatele kierowali życzenia zdrowia i wytrwałości. Ci ludzie naprawdę ciężko pracują i sumiennie wykonują swoją pracę jak mało kto.

fryzjer i manicurzystka, fryzjerka fryzura
Obraz Engin Akyurt z Pixabay

Fryzjer. Na tej liście swoje miejsce ma także zawód fryzjera i fryzjerki. Bardzo wyczekiwany przez niemal wszystkich obywateli, od dwóch miesięcy zawieszeni w swojej działalności. Dla wielu osób ten zawód wydaje się obojętny lecz warto tutaj zwrócić uwagę że jest to naprawdę ciężka praca.

Kilka słów o tym jak wygląda dzień fryzjera na warszawskim Mokotowie.

Szanujący swoją pracę fryzjer tak jak inni pracujący wstaje rano, przed wyjściem do salonu musi zadbać o swój wygląd i fryzurę… dlaczego? ponieważ jest on wizytówką swoistym przykładem schludności w miejscu pracy to on swoją postacią reprezentuje swoje umiejętności.

Kolejnym elementem dnia fryzjera jest dojazd do salonu. Tutaj w zależności gdzie mieszka może być to tylko chwila lub nawet dłuższa wyprawa kilkunastominutowa gdy dojeżdża z poza warszawy lub innych dzielnic jak Wilanów, Bemowo, Białołęka, Wola, Praga. Fryzjer lub fryzjerka gdy już dotrze do swojego miejsca pracy to jest do salonu fryzjerskiego, musi przygotować się do przyjęcia swoich umówionych klientów.

Fryzjerka sprawdza czy miejsce pracy jest czyste, czy narzędzia są odpowiednio wyczyszczone i zdezynfekowane, zapoznaje się z kalendarzem wizyt.

Fryzjer i manicurzystka z salonu na warszawskim Mokotowie pracuje przez ok. 10h przyjmując że przeznacza na jednego klienta 1,5h to przez cały dzień obsługuje ok. 7 klientów. Oczywiście jest to zmienne ponieważ nie zawsze kalendarz danego dnia może być wypełniony.

Dziesięć godzin na nogach wykonując strzyżenie, koloryzację, baleyage to duże obciążenie dla nóg i kręgosłupa co po pewnym czasie objawia się np. żylakami na nogach lub bólem kręgosłupa. Po ciężkim dniu w pracy pozostaje jeszcze powrót do domu i codzienne obowiązki.

Manicurzystka podobnie jak fryzjerka to usługa, która w tej chwili jest niezwykle pożądana przez klientki chcące zadbać o piękny wygląd swoich dłoni i paznokci.

Manicurzystki w odróżnieniu od fryzjerek swoją pracę mają siedzącą, wykonują zabiegi manicure w skupieniu przy zachowaniu najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa używając maseczek ochronnych, fartuchów oraz rękawiczek a swoje narzędzia dezynfekują w autoklawie.

sklep handlować sprzedawcy
Obraz Elizabeth Ekman z Pixabay

Sprzedawcy… wiele można o nich powiedzieć ale jedno jest pewne że gdyby nie oni to umarlibyśmy z głodu, zwłaszcza w mieście gdzie sprzedaż żywności musi być zachowana. W maju 2020 podczas gdy panuje epidemia korona wirusa sprzedawcy zostali docenieni za swoją pracę i ich zawód został dołączony do TOP 5 najpopularniejszych zawodów.

Osoby pracujące w handlu na stanowisku sprzedawca to niezwykle odpowiedzialne zajęcie. Wspomniani ludzie mają do czynienia z obsługą klienta, wykładaniem towaru, styczność z pieniędzmi często bywa tak że są niezwykle mili i uprzejmi dla klientów mimo ich humorów czy swoich niedyspozycji.

W chwili obecnej sprzedawcy i kasjerzy tak samo jak lekarze i ratownicy są na pierwszej linii jeśli chodzi o styczność z innymi ludźmi. Często z obawy o swoje zdrowie przed korona wirusem boją się chodzić do pracy. Warto tutaj zaznaczyć ze nie każdy pracodawca dba o bezpieczeństwo swoich pracowników.

Sprzedawcy jak pozostali ludzie w tym zestawieniu również wykonują swoją prace przez 8-10h a niekiedy 12 w zależności jaki jest system pracy.

Jak podawał portal TVPinfo w swoim artykule z 11.12.2019r. Powołując się na sondaż CBOS „Najbardziej poważanym zawodem w Polsce jest strażak i pielęgniarka” czy w tym roku ten plebiscyt się znacząco zmieni? A może będą to fryzjer i manicurzystka. Badanie przeprowadzono od 3 do 10 października 2019 na reprezentatywnej próbie 965 osób.

Przygotowaliśmy powyższe zestawienie TOP 5 najpopularniejszych zawodów w maju 2020r. gdyż sytuacja bardzo się zmieniła w stosunku do 2019r. chcieliśmy pokazać w tym artykule że na co dzień są ludzie i zawody które ciężko pracują dla Was.

Spodobał Ci się wpis?

Oceń go na pięć gwiazdek!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dorota

Dorota Wieczorek jest właścicielem Studio u Doroty, zlokalizowanego na Mokotowie. Posiada ona wieloletnie doświadczenie w branży kosmetycznej i fryzjerskiej. Dorota jest utalentowana i doświadczona w stylizacji paznokci, makijażu i fryzjerstwie.

Jej pasja do piękna i zamiłowanie do najnowszych trendów pozwala jej zawsze być na bieżąco z najnowszymi technikami i produktami. Dorota jest również wykwalifikowana specjalistką w dziedzinie pielęgnacji skóry i dba o to aby oferować swoim klientom najlepsze produkty i usługi.

Studio u Doroty na Mokotowie jest miejscem, gdzie każdy może poczuć się wyjątkowo i skorzystać z profesjonalnych usług. Dorota zawsze dba o to, aby każdy klient czuł się komfortowo i był zadowolony z efektów. Jest ona osobą, która zawsze służy swoim klientom radą i pomocą, pragnie aby każdy czuł się w jej studiu jak u siebie w domu.